Jedyny taki triatlon

Data: 26-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jedyny taki triatlon
Za nami I Powiatowe Zawody Triatlonowe dla „Kijkarzy”, które wspólnymi siłami zorganizowały: Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Daj Radość Niepełnosprawnym”, Stowarzyszenie Sailing Team Ferajna i Rodzinny Ogród Działkowy „Za Parkiem”. Wydarzenie, któremu patronował starosta Eligiusz Komarowski, wsparł również Powiat Pilski.

- Tu nie liczył się wyczyn, ale dobra zabawa. Wartość integracyjna tego przedsięwzięcia jest nie do przecenienia. Szczerze dziękuję organizatorom i uczestnikom. Bardzo dziękuję za zaproszenie, do zobaczenia podczas kolejnej inicjatywy – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski, który osobiście kibicował sportowcom – amatorom.

Zawody odbyły się w trzech następujących po sobie dyscyplinach: biegu lub spacerze bez kijków (2,5 km), jeździe rowerem (5 km) i marszu Nordic Walking (5 km). W ramach zawodów rywalizowano indywidualnie, rodzinnie lub grupowo. Wśród startujących również były osoby niedowidzące i niesłyszące. W trakcie spotkania można było się posilić i napoić. Na koniec odbyło się losowanie nagród.

Wyniki:

Dzieci – 1. Jakub Szews, 2. Julia Szews, 3. Antonina Strzelecka